اطلاعات ملکی شهر پردیس

اطلاعات ملکی شهر پردیس

شهرستان پردیس با قدمت حدودا 37 ساله ، دارای تنوع در ملک میباشد. که شرکت ایران ملک قصد دارد در این مقاله به انواع اطلاعات ملکی شهر پردیس اشاره کند.

به صورت کلی اطلاعات ملک ها به 4دسته اصلی تقسیم میشوند :

1- زمین

2-آپارتمان های مسکن مهر

3-آپارتمان های تعاونی ساز

4-ساختمان های شخصی ساز

زمین:

اکثرا زمین های موجود در پردیس، زمینهای با تعریف ساخت و کاربری ویلایی میباشند .

برای کسب جواز ساخت زمین، باید یک ویلای دوبلکس با تراکم ۶۰% بسازید. البته با پرداخت خلافی به شهرداری پردیس میتوانید تا یک واحد اضافه تر (حداکثرواحد مجزا، یا بهمراه پیلوت مسکونی در آن ساخت و سازنمایید)

البته قابل ذکر میباشد؛ که زمین در پردیس با کاربری های دیگری همچون زمین چند واحدی و با زمین تجاری و یا فرهنگی ورزشی و… به صورت محدود موجود میباشد.

قیمت در متر این زمین ها غالبا گرانتر از زمین های ویلایی که در بالا ذکر شدند.

در خصوص این زمین ها برای ساخت پروژه های خاص خودتون میتونید، با مشاورین شرکت ایران ملک در تماس باشید.

آپارتمان های مسکن مهر:

از اطلاعات ملکی شهر پردیس، آپارتمان های مسکن مهر میباشد، که شامل فازهای ۵ و ۸ و ۹ و ۱۱ میباشند.

فاز 11

1- فاز۱۱ پردیس:

فاز ۱۱ پردیس در موقعیت شمال غربی شهر پردیس در منطقه شرق تهران قرار گرفته است. فاز ۱۱ شامل 5 زون (منطقه) است. ساخت آپارتمانهای فاز ۱۱ پردیس به شرکت ترکیه ای کوزو واگذار گردید.

اکثرواحدهای آپارتمانی سکونت دارد. و یا در حال تحویل می باشد. همه آپارتمانهای دارای یک نقشه واحد یکسان با متراژ ۸۶متر دو خوابه میباشند. همچنین برجهای ۱۴ طبقه ای هر طبقه ۴ واحد با 2 لاین آسانسور – بدون پارکینگ مسقف (پارکینگ در داخل محوطه مجتمع در جلوی بلوک ) و انباری داخل واحد میباشد.

فاز 8

2- فاز 8 پردیس:

فاز 8 پردیس در موقعیت جنوبی نسبت به خود شهر پردیس و در سوی دیگر جاده اصلی قرار دارد. ساخت فاز8 پردیس به شرکتها و پیمانکاران ایرانی واگذار گردید.

فاز 8 پردیس شامل آپارتمان های با طبقات کمتر از فاز ۱۱ پردیس میباشد، که معمولا اکثر آنها دارای پارکینگ مسقف و انباری میباشند، متراژ در واحدهای آپارتمانی فاز 8 پردیس متفاوت میباشد و از ۷۵ متر تا ۱۲۰متر میباشند.

فاز 5

3- فاز ۵ پردیس:

این فاز شامل دو بخش P و S است. که در نزدیکی و در جوار منتھی علیه غربی فاز ۲ پردیس قرار دارد.

ساخت  فاز 5 نیز همانند فاز۸ به شرکت ها و پیمانکاران ایرانی واگذار گردید.تعداد طبقات برج ها در این فاز 9 و11 و13 طبقه میباشد.

در هر طبقه 4 واحد با 2 لاین آسانسورموجود میباشد، پلان واحدها دو خوابه میباشد؛ و همانند فاز11 پارکینگ در داخل محوطه مجتمع در جلوی بلوک قرار دارد.

شرکت ایران ملک

4- فاز9 پردیس:

 فاز9 پردیس نیز در نزدیکی فاز 5 پردیس قرار دارد و همانند فاز8 وفاز5 توسط شرکت ها و پیمانکاران ایرانی ساخته شد.

برج های این فازاز لحاظ طبقات و تعداد واحدها شامل: 3طبقه در هر طبقه 4 واحد، 4 طبقه در هر طبقه 4واحد، 5 طبقه در هر طبقه 6 و یا 4 واحد، 6 طبقه در هر طبقه 4واحد و7 طبقه در هر طبقه 4واحد، میباشد.

تمام برج ها دارای آسانسورمیباشد.متراژ این واحد ها از 51 مترمربع تا 86 متر مربع میباشد.پلان این واحد ها به صورت تک خواب و دو خواب هستند.

برخی از این واحد ها دارای پارکینگ مسقف میباشند و پارکینگ دیگر واحد ها در داخل محوطه مجتمع در جلوی بلوک میباشد.

ساختمان های تعاونی ساز:

آپارتمان های تعاونی ساز در پردیس،از دیگر بخش های اطلاعات ملکی شهر پردیس میباشد. که به واحدهای مسکونی میگویند.که معمولا از ۸ واحد به بالا هستند. 

اکثرا بصورت مجتمع یا مجموعه اداره میشوند، ارگان ها، سازمان ها و شرکت های دولتی یا خصوصی با تشکیل تعاونی مسکن در ارگان خود، اقدام به خرید زمین و ساخت آن کردند. آن دسته از این آپارتمانها که نسبت به بقیه در این گروه قدیمی تر هستند، شامل ۴ طبقه 2واحدی بدون آسانسور هستند.

آن دسته از این آپارتمانها که نسبت به بقیه در این گروه قدیمی تر هستند، شامل ۴ طبقه 2واحدی بدون آسانسور بوده اند.

 البته در سالهای اخیر شاهد ساخت مجموعه یا مجتمع های مسکونی آپارتمانی توسط تعاونی ها در شهر پردیس بوده ایم، که دارای امکانات رفاهی از قبیل آسانسور می باشند. تمامی واحد های تعاونی ساز در پردیس، همه امکانات اولیه ای را که برای سکونت در یک آپارتمان لازم است را دارا میباشد (از قبیل آب – گاز – برق – تلفن و…).

فاز 4 پردیس

سند آپارتمان های تعاونی ساز در شهر پردیس به دو گونه هستند. ۱- دارای سند ملکی ۲- دارای سند تعاونی.

آندسته از آپارتمانهای تعاونی ساز که در پردیس هم اکنون دارای سند ملکی میباشند، معمولا سن ساخت آنها بین ۱۰ تا ۱۶ سال ساخت است، چرا که دریافت سند برای یک مجموعه زمانبر بوده و می بایست تمامی اعضا به اتفاق نظر برسند تا بتوانند برای سند ملکی خود اقدام کنند.

دسته دیگر که هنوز برای سند اقدام نکرده اند و یا در حال اقدام برای اخذ سند ملکی خود می باشند، دارای سند تعاونی میباشند، خرید و فروش در این نوع آپارتمانهای تعاونی ساز در پردیس که هنوز دارای سند تعاونی میباشند، بدون هیچ مشکلی انجام میشود و همه ساکنین پردیس این موضوع را میدانند و از آن مطلع هستند و در صورتی که معاملات آنها حتما توسط یک شرکت املاک معتبر در شهر پردیس صورت پذیرد، هیچگونه مشکلی از لحاظ معاملاتی ندارند.

زیرا تنها دفاتراملاک معتبر در شهر پردیس از اوضاع وشجره نامه تعاونی ها باخبرند و شما با خرید اینگونه واحدها از طریق دفاتر املاک به هیچگونه مشکلی برخورد نخواهید کرد.

به جرات میتوان گفت در حدود ۷۰% از واحدهای آپارتمانی مسکونی در شهر جدید پردیس تهران بصورت تعاونی ساز و حتی دارای سند تعاونی هستند، روزانه ده ها دستگاه از این آپارتمان ها در شهر پردیس تهران خرید و فروش میشوند و تحت سکونت مالکینشان قرار میگیرند و یا اجاره داده میشوند. مالکیت در هر دو دسته از آپارتمانهای فوق (چه سنددار چه با سندتعاونی ) کاملا مشخص، محرز و معین است و با خیال راحت بدون نگرانی میتوانید در آنها خرید کنید، سکونت کنید و یا آنرا اجاره بدهید.

آپارتمان های شخصی ساز:

آپارتمان های شخصی ساز در پردیس که جزئی از اطلاعات ملکی شهر پردیس میباشد، به دو بخش تقسیم میشوند:

1-واحد های ویلایی :

واژه ویلایی در پردیس به ساختمانهایی اطلاق میشود که زمینی مجزا با حداکثر در ۳ طبقه تکواحدی ساخته شده در آن، در فازهای ۱و۲و۳و۴ ساخته شده و موجود میباشند.

این واحدها از گرانترین واحدهای مسکونی در شهر جدید پردیس تهران می باشند که معمولا بصورت 3طبقه تک واحدی با حیاط مشترک می باشند. معمولا سازنده این واحدها شخص می باشد.

در این نوع واحدهای مسکونی، اشخاص با خرید زمین ویلایی در پردیس اقدام به ساخت نموده اند .این دسته از آپارتمان ها یا منازل ویلایی لوکستر از دیگر واحدهای مسکونی در شهر پردیس هستند، و این نوع آپارتمان ها که در پردیس به “ویلایی” نیز مشهور میباشند، دارای استقلال و رفاه بیشتری نسبت به دیگر واحدهای مسکونی در شهر پردیس میباشند.

متقاضی ایندسته از واحد ها میتواند حتی کل ساختمان ویلایی را بهمراه زمین آن خریداری نماید و یا فقط یک واحد از آن.

 متراژ هر طبقه آپارتمان در اینگونه واحدها معمولا از ۱۲۰متر تا ۲۰۰متر میباشد. معمولا در یک ساختمان ویلایی واحد آپارتمانی بصورت تکواحدی و در بعضی موارد بهمراه یک پیلوت مسکونی موجود است.

فاز 2 پردیس

٢- واحد های شخصی ساز در پردیس:

این نوع از ملک ها، واحدهایی هستند که توسط شخص یا شرکاء وی ساخته شده اند، این آپارتمانها معمولا دارای امکانات لوکس تر، رفاه بیشتر و دارای نمای ساختمان نسبتا بهتری در مقایسه با آپارتمانهای تعاونی ساز در پردیس میباشند. تعداد واحد های آپارتمان شخصی ساز در یک مجتمع در شهر پردیش معمولا از ۴ واحد به بالا می باشد.

آپارتمانهای شخصی ساز ممکن است بصورت تک بلوکه و یا مجموعه مجتمعی باشند.همچنین امکان دارد به صورت تراسه نیز ساخته شده باشند که این بخش از ملک ها بیشتر در فاز 2 شهر پردیس قرار دارد.

مشاورین شرکت ایران ملک در خدمت شما هستند، تا با تماس با شرکت ایران ملک بتوانید اطلاعات جامع تری در خصوص انواع ملک در پردیس بدست بیاورید.

برای تماس با شرکت ایران ملک می توانید از شماره تلفن 76295600-021 یا شماره واتس اپ 09331003696  استفاده نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *