ایران ملک
ایران ملک

مقدمه :

سلام! به ایران ملک خوش آمدید. در این سند شرایط و مقررات استفاده از ایران ملک و رابطه‌ی میان ما (ایران ملک) و شما (کاربر) بیان شده است. استفاده از ایران ملک بیانگر موافقت شما با محتوای این سند بوده؛ پس با وجود طولانی بودن، لطفا پیش از فعالیت در ایران ملک، آن را به دقت مطالعه کنید. از حضور شما در ایران ملک خوشحالیم و همواره در تلاشیم تا تجربه کاربری خوبی برای شما رقم بزنیم.

معرفی ایران ملک:

شرکت اسکان سازان پیشتاز (سهامی خاص) به شماره ثبت 2209، سایت با دامنه www.irmelk.com و اپلیکیشن ایران ملک را در ابتدا برای سیستم عامل Android  جهت آسان‌سازی معاملات و حذف واسطه‌ها طراحی کرده است و در آینده برای سیستم عامل ios نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. ایران ملک پلتفرمی کاربر محور (واسطی الکترونیک و مجازی) است که حسب بند «ب» ماده ۱ آیین‌نامه جمع‌آوری و استنادپذیری ادله‌ی الکترونیکی، مصوب ۱۳۹۳، به عنوان ارائه‌دهنده خدمات میزبانی شناخته می‌شود.این پلتفرم فضایی را در سامانه‌ی رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آگهی‌های خود را منتشر کنند؛ بدین وسیله هر کاربر به طور مستقیم آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن ایران ملک هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد.

ماده۲- شرایط عمومی استفاده از ایران ملک:

۱) به منظور مشاهده آگهی‌ها و استفاده از قابلیت‌های ایران ملک، شما می‌بایست شماره تلفن همراه فعال خود را که کد تایید به آن ارسال می‌شود، ثبت نموده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

۲) به منظور ثبت آگهی در ایران ملک، شما می‌بایست ابتدا با استفاده از شماره تلفن همراهی که به نامتان ثبت شده و با کدملی شما انطباق دارد، حساب کاربری ایجاد کنید.

۳) برای هرگونه فعالیت در ایران ملک، می‌بایست شرایط زیر را رعایت کنید:

الف) داشتن ۱۸ سال تمام. فعالیت افراد زیر ۱۸ سال می‌بایست با نظارت والدین صورت بگیرد.

ب) انطباق فعالیت شما و آگهی‌هایتان با قوانین، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مصوبات، دستورالعمل‌های جاری جمهوری اسلامی ایران، دستورات مقامات قضایی، عرف و نظم عمومی.

پ) انطباق فعالیت شما و آگهی‌هایتان با شرایط و قوانین ایران ملک.

ت) استفاده از زبان فارسی برای انتشار هر گونه محتوا.

ماده۳- سیاست‌های سایت و اپلیکیشن ایران ملک:

سیاست‌های کلی ما برای ارائه‌ی خدمات به شما از این قرار است:

۱) سیاست‌های انتشار آگهی:

برای انتشار آگهی، شما می‌بایست سیاست‌های ایران ملک را که شامل و نه محدود به این موارد است، رعایت کنید:

عدم انتشار آگهی تکراری و انتشار آگهی در دسته‌بندی نادرست؛

عدم انتشار هرگونه آگهی که در فهرست موارد ممنوعه قرار دارد و یا به تشخیص نهادهای تخصصی موقتا دارای محدودیت و ممنوعیت باشد؛

عدم انتشار هرگونه آگهی‌ که شامل عباراتی غیرمرتبط با موضوع آن بوده و یا دارای مضمون مستهجن، مبتذل، نامتعارف، نادرست، مبهم، گمراه‌کننده و یا برخلاف قوانین کشور باشد؛

عدم انتشار هرگونه آگهی که شامل خبرپراکنی‌ با موضوع سیاسی، اجتماعی، مذهبی، و یا توهین، نشر اکاذیب، افترا، عقاید شخصی، دعوت به تظاهرات و کمپین‌ها و مغایر با ارزش‌های ایران ملک بوده و نیز هرگونه محتوایی که منجر به اخلال در آرامش جامعه و نقض حقوق مادی و معنوی شخص ثالث یا تعرض به اموال و دارایی‌های او شود.

عدم انتشار هرگونه محتوایی که ناقض حقوق زنان، کودکان، مهاجران خارجی یا موارد مشابه باشد.

عدم انتشار هرگونه آگهی که ناقض حقوق مالکیت فکری ایران ملک یا اشخاص ثالث باشد.

۲) سیاست‌های انتشار عکس:

شما در برابر عکس‌های آگهی‌های خود شخصاً مسئولیت دارید و باید با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و هم‌چنین شرایط و مقررات ایران ملک، ضمن رعایت و حفظ حقوق اشخاص ثالث، برای انتشار تصویر اقدام کنید. در صورت تمایل به استفاده از عکس، می‌بایست از تصاویر واقعی و باکیفیت و مرتبط با محتوای آگهی استفاده کنید. اندازه‌ی تصویر محدودیتی ندارد و حجم عکس حداکثر 4 مگابایت باشد.

۳) سیاست‌های کامنت گذاری در ایران ملک:

کامنت گذاری یک فضای ارتباط عمومی بین آگهی گذار وتمامی اشخاصی است که آگهی را می بینند

الف) مکاتبات شما در ایران ملک باید مرتبط با آگهی و در خصوص ارائه و دریافت خدمات مورد اشاره باشد. استفاده از چت ایران ملک برای مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی و امور سیاسی و اجتماعی مجاز نیست.

پ) مواردی از قبیل فرستادن پیام و محتوای غیراخلاقی یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیر مؤدبانه، هرگونه تبلیغات، ارائه‌ی اجناس و خدماتی که خلاف  قوانین کشور و شرایط و مقررات ایران ملک هستند، ارسال پیام‌های انبوه، در صورت گزارش شدن توسط کاربران، با دقت بررسی خواهند شد. طبق شرایط و مقررات ایران ملک، این اقدامات می‌تواند مسدود شدن دائمی حساب کاربر متخلف منجر شود.

ت) شما متعهد هستید تمام قوانین و مقررات جاری کشور را در محیط چت رعایت کنید و ممنوعیت هرگونه مزاحمت، توهین، فحاشی، افترا، نشر اکاذیب و سایر عناوین کیفری را در ایران ملک بپذیرید. در صورت نقض این موارد، شما شخصاً مسئول بوده و ایران ملک علاوه بر حمایت از اشخاص زیان‌دیده، حق پیگیری کیفری موضوع و یا مطالبه‌ی جبران خسارت خود را محفوظ می‌داند. در چنین مواردی، ایران ملک به تشخیص خود اقدامات لازم (از جمله تعلیق یا مسدود کردن دائم حساب اشخاص متخلف) را اجرا می‌کند. کاربرانی که از نقض شرایط و قوانین فوق صدمه دیده‌اند، رضایت می‌دهند که موضوع را فقط علیه کاربر متخلف پیگیری نموده و هیچ‌گونه ادعایی علیه ایران ملک نداشته باشند. هرگاه در خصوص موارد فوق، مراجع قانونی و قضایی به ایران ملک مراجعه کنند، ایران ملک تمام اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد. اگر بابت پیگیری‌های مراجع صالح، هزینه‌هایی به ایران ملک تحمیل شود، ایران ملک حق رجوع به کاربر متخلف را دارد.

4) سیاست‌های مرتبط با کلاهبرداری و مزاحمت:

 شما باید در هنگام معامله هویت طرف قرارداد را  احراز نموده و از امن بودن و صحت شرایط قرارداد مطمئن شوید. ایران ملک مسئولیتی در قبال صحت‌سنجی معاملات ندارد؛ با این حال، حق پیگیری و اقدامات لازم در موارد وقوع تخلف برای ایران ملک محفوظ است. در راستای مقابله با کلاهبرداری، ایران ملک در حد توان خود، کاربران متخلفی را که قصد اقدامات مجرمانه دارند، مسدود کرده و در صورت تشکیل پرونده و درخواست مقامات، گزارش و اطلاعات مربوط به تخلفات را در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار می‌دهد. شما ضمن استفاده از ایران ملک صراحتاً موافقت خود را با این سند اعلام می‌کنید، بنابراین در صورت ارتکاب هرگونه تخلف از محتوای آن، ایران ملک حق هرگونه اقدام بازدارنده به منظور مقابله با تخلف را دارد. همچنین، در برابر وقوع جرم از قبیل کلاهبرداری، ایجاد مزاحمت برای کاربران و هرگونه سوء رفتار که موجب خدشه‌دار شدن آرامش کاربران یا ضرر به ایشان شود، ایران ملک حق واکنش به اقدام فرد خاطی و پیگرد او را برای خود محفوظ می‌داند. با علم بر عدم مسئولیت ایران ملک، مجموعه اقدامات ذکر شده به منظور احترام به قوانین، جلب رضایت کاربران و در راستای حفظ سیاست‌ها و ارزش‌های ایران ملک است.

5) سیاست‌های مربوط به هزینه‌ها و خدمات:

در تمامی دسته‌بندی‌ها ارسال آگهی برای کاربران، رایگان است.

ماده۴- حقوق و مسئولیت‌های ایران ملک :

۱) هر کاربر مستقیماً آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن ایران ملک هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد.

۲) شما با فعالیت در سایت و اپلیکیشن ایران ملک، موافقت خود را با عدم مسئولیت ایران ملک در قبال اقدامات سایر کاربران اعلام کرده‌اید. در خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از ارتباط کاربران با یکدیگر، ایران ملک هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ حتی اگر خسارات قابل پیش‌بینی باشد.

۳) تمام محتویات آگهی‌ها اعم از موضوع، توضیحات، لینک و… توسط کاربران ارائه می‌شود، بنابراین ایران ملک هیچ مسئولیتی در قبال تضمین کیفیت و امنیت و قیمت و مواردی از این دست ندارد. شما باید حین معاملات خود همواره جوانب احتیاط را رعایت کنید؛ چراکه، ایران ملک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانه کاربران ندارد. انتشار یک آگهی در ایران ملک به معنای قبول مسئولیت یا تضمین قیمت و امنیت و صحت مندرجات آن آگهی توسط ایران ملک نبوده و طرفین هر معامله در خصوص این موضوعات مسئولیت دارند و حق هیچگونه رجوع به ایران ملک وجود ندارد.

۴)  ایران ملک هیچگونه مسئولیتی در خصوص کامل بودن یا صحت و جامعیت و اصالت اطلاعات منتشر شده توسط کاربران ندارد. مسئولیت صحت اطلاعات با کاربری است که آگهی را منتشر می‌کند. کاربری که قصد معامله یا هرگونه ارتباط با آگهی‌گذار را دارد، باید محتوای آگهی را شخصاً راستی‌آزمایی کرده و صرفاً با مسئولیت خود و کسب اطلاعات لازم عمل کند. ایران ملک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانهٔ کاربران ندارد؛ بنابراین حق رجوع به ایران ملک بابت این موارد وجود ندارد.

۵)  ایران ملک در قبال خسارات جانی و مرگ و آسیب روحی و روانی ناشی از آگهی‌ها و سهل‌انگاری کاربران، هیچگونه مسئولیتی اعم از مادی و معنوی ندارد.

6)  ایران ملک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کارها (مانند: از دست دادن سود، درآمد، تولید، پس‌انداز پیش‌بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت‌های تجاری) ندارد.

7) ایران ملک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هک شدن احتمالی سایت یا قطع شدن آن، اختلال موقت خدمات به دلایل فنی یا قطعی اینترنت، از دست رفتن سوابق و اطلاعات کاربران به دلایل مشابه و ایراد خسارت به کاربران ناشی از موارد مندرج در این ماده بدون قید انحصار ندارد. این بند نافی اقدامات معقول و متعارف ایران ملک جهت صیانت از حقوق کاربران نبوده و شامل موضوعات غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل و موارد فورس ماژور می‌شود. با این حال، ما در تلاشیم در صورت بروز نقص در ایران ملک، در حدود امکانات و توانایی‌های خود برای رفع نقص و پشتیبانی فنی اقدام کنیم.

ماده۵- حقوق و مسئولیت‌های کاربر:

۱) شما می‌پذیرید، در صورت بارگذاری آگهی‌ خلاف سیاست‌های ایران ملک و یا هرگونه عملکرد مخرب یا خلاف قوانین در ثبت آگهی یا غیره، عمل شما منجر به خدشه‌دار شدن اعتبار ایران ملک شده و در نتیجه حق پیگیری در این موارد برای ما محفوظ است.

۲) شما می‌پذیرید، در صورتی که هر نوع اطلاعات مرتبط با ایران ملک را (مانند: شماره تلفن همراه یا کد تأیید ارسال‌شده از ایران ملک)، به هر طریق و به هر منظور، در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از سایت و اپلیکیشن دیوار قرار دهید، خود مسئول این عمل بوده و ایران ملک در قبال این اقدامات و عواقب آن‌ها هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۳)  شما می‌پذیرید که از ایران ملک صرفا برای مقاصد تجاری و اقتصادی استفاده نمایید. بدیهی است هرگونه فعالیت با غیر از این هدف، اعم از و نه محدود به، اهداف سیاسی، اجتماعی و غیره در ایران ملک ممنوع است. ایران ملک در صورت مشاهده آگهی با اهداف ممنوعه حق مسدودسازی حساب کاربری شما را دارد.

۴) شما می‌پذیرید با انتشار هرگونه آگهی در سایت یا اپلیکیشن ایران ملک، تمام حقوق ناظر به حق مولف و حق طرح دعوای ناشی از آن را به ایران ملک منتقل می‌کنید.

ماده۶- ضمانت اجرا تخلف از تعهدات:

۱) این حق برای ایران ملک محفوظ است که هرگاه لازم بداند آگهی‌های مغایر با شرایط و قوانینش را حذف کند.

۲) این حق برای ایران ملک محفوظ است که در راستای افزایش امنیت کاربران و به تشخیص خود، هرگاه لازم بداند، حساب کاربری فردی را که شرایط و قوانین مندرج در این سند را رعایت نمی‌کند، موقتاً یا به طور دائم مسدود کند.

۳) سوءاستفاده از سایت و اپلیکیشن ایران ملک به هر روش، استفاده از هر نوع برنامه‌ٔ مخرب و جاسوسی و ربات‌، کرال کردن اطلاعات، استفاده از اختلال سرویس‌ها، هرگونه روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت و اپلیکیشن و محتویات آن شامل شماره تماس و تصویر و توضیحات آگهی، از طریق هر سیستم و شبکه‌ای ممنوع است. در صورت مشاهدهٔ چنین فعالیت‌هایی، حق هرگونه پیگیری قانونی برای ایران ملک محفوظ خواهد بود. همچنین ایران ملک می‌تواند به صلاحدید خود دسترسی به سایت و اپلیکیشن را برای کاربر متخلف محدود یا مسدود کند.

ماده۷- حفاظت از حریم خصوصی :

۱) موارد عمومی:

الف) اصل حفاظت از حریم خصوصی، قواعد رفتاری ما در حوزهٔ استفاده، جمع‌آوری و ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی کاربران و چارچوب محافظت از این اطلاعات را تبیین می‌کند.

ب) با استفاده از سایت و اپلیکیشن ایران ملک، شما صراحتاً رضایت خود را از جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات شخصی و استفاده از این اطلاعات توسط ایران ملک اعلام می‌کنید.

پ) ایران ملک ممکن است هر زمان، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد. تداوم استفادهٔ شما از سایت یا اپلیکیشن ایران ملک به معنای رضایت بی‌ قید و شرط از این تغییرات است؛ لذا توصیه می‌شود مرتباً این سیاست‌نامه را مطالعه نمایید. هرگونه تغییرات در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی، در سایت و اپلیکیشن ایران ملک به‌روزرسانی می‌شود.

۲)  اطلاعات جمع آوری شده از کاربران:

الف) همهٔ افراد می‌توانند بدون ثبت نام، به سایت یا اپلیکیشن ایران ملک مراجعه کنند. شما به محض ثبت نام در سایت یا اپلیکیشن ایران ملک از طریق شمارهٔ تلفن همراه خود، صراحتاً موافقتتان را با ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی خود و استفاده و محافظت ایران ملک از این اطلاعات، اعلام می‌دارید.

ب) اطلاعات وارد شده توسط شما، مربوط به محتوای آگهی و اطلاعات مربوط به تصاویری که توسط شما در سایت/اپلیکیشن بارگذاری می‌شود، به منظور حفظ سطح خدمات و جلوگیری از تخلف و کلاهبرداری، جمع آوری و ذخیره سازی خواهد شد.

پ) اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور برای حفظ سطح خدمات، جمع‌آوری، ذخیره و استفاده خواهد شد. اطلاعات یاد شده شامل این موارد است: آدرس پروتکل اینترنت (IP)، اطلاعات برند و مدل دستگاه، نوع شبکه و نوع و نسخهٔ مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه‌ٔ بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکهٔ دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ.

۳) نحوه استفاده ایران ملک از اطلاعات شخصی کاربران:

 شما با ایجاد حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن ایران ملک، صراحتاً با استفادهٔ ایران ملک از اطلاعات شخصی خود برای اهداف زیر موافقت می کنید:

 ارتباط با کاربران.

  جلوگیری از کلاهبرداری، مزاحمت و … .

  بهبود تجربه‌ی کاربری.

  به منظور مباحث پژوهشی و توسعه‌ای، به صورت بی‌نام و با صلاحدید و تشخیص ایران ملک.

 سایر اهدافی که به صورت مشروع و قانونی توسط ایران ملک تعیین می‌شود.

۴) نگهداری و حفاظت از داده‌های کاربران:

الف) بنابر ماده ۵ ٰٰآیین نامه جمع آوری و استناد پذیری ادله الکترونیکی، ایران ملک موظف است اطلاعات کاربران خود و محتوای ذخیره‌شده و دادهٔ ترافیکی حاصل از تغییرات را حداقل تا چند روز نگهداری کند.

ب) در راستای تطابق عملکرد با قوانین و مقررات کشور، ایران ملک تنها در پاسخ به دستور مراجع ذی‌صلاح ممکن است اطلاعات موضوع این سند را در اختیار نهادهای مربوط قرار دهد.

پ) اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائهٔ خدمات با ایران ملک همکاری کرده یا وابسته به ایران ملک هستند، فقط در چارچوب این سند اجازهٔ پردازش اطلاعات شخصی و استفاده از آن را دارند.

ت) ایران ملک در راستای حفظ و نگهداری داده‌های شخصی کاربرانش تمام تلاش خود را به کار می‌بندد، اما در صورت وقوع حوادث غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل یا اختلال در بستر اینترنت کشور، هیچ گونه مسئولیتی در قبال مخدوش شدن داده‌های کاربران ندارد.

ماده۸- حل و فصل اختلافات:

۱) در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربر و ایران ملک رعایت موارد زیر لازم است:

  شما موظف هستید حسب صلاحدید و درخواست ایران ملک در جلسات حضوری یا آنلاین شرکت کرده؛ و یا در مواردی که به صلاحدید ایران ملک نیاز به تشکیل جلسه نیست، حداکثر همکاری را با تیم پشتیبانی ایران ملک داشته باشید.

  در صورت عدم حصول توافق، با رضایت کاربر، ایران ملک حق دارد برای تعیین کارشناس متخصص و مستقل جهت بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام کند. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مرجع قضایی مراجعه کند. تشریفات مربوط به کارشناسی و میزان تعهد ایران ملک به مذاکره، منوط به موارد اختلاف ایران ملک و کاربر است.

۲) در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربران با یکدیگر:

 در صورتی که بین شما و کاربر دیگری اختلاف ایجاد شود، ابتدا تلاش به حل مسالمت آمیز آن کرده و در صورت عدم توافق، می‌توانید به مراجع قضایی مراجعه کنید. لازم به ذکر است، ما در این زمینه مسئولیتی نداریم ولی تلاش می‌کنیم در حد امکان با شما همکاری کنیم.

ماده۹- ارتباط با ما:

۱) شما می‌توانید با مراجعه به صفحه پشتیبانی، پاسخ بیشتر پرسش‌های خود را پیدا کنید. هم‌چنین شما در صورت نیاز به پشتیبانی می‌توانید در روزهای کاری، از ساعت 10 صبح تا 17 عصر با شماره 09331003696 و ادرس ایمیل [email protected] با ما در ارتباط باشید

۲) ما برای ارسال پیامک به شما صرفا از سرشماره‌های زیر استفاده می‌کنیم؛ بنابراین دیگر شماره‌هایی که با نام ایران ملک پیامک ارسال می‌کنند، مورد تأیید ما نیستند. در داخل پلتفرم نیز فقط از طریق قابلیت پستچی در چت، با شما در ارتباطیم:

  1. 10008663
  2. 2000500666
  3. 0018018949161